> Nastava  > Projekti
Biosigurnost i biozaštita

SMOTRA- BIOSIGURNOST I BIOZAŠTITA

Prijavili smo se za sudjelovanje na smotri Biosigurnost i biozaštita.

Na smotri učeničkih radova, u okviru projekta Biosigurnost i biozaštita, pravo sudjelovanja ima tim naše škole u kojem sudjeluju četiri učenika 6. a i b razreda sudionica projekta pod mentorstvom učiteljice prirode, Marjane Boršćak-Sudec. Isti učenici sudjeluju i na međužupanijskoj i na državnoj smotri (ukoliko budu pozvani).

Polaznici su Ivor, Brozd, Franka Kolarić, Iva Tuđan i Nika Vitković.

Našu školu ove godine predstaviti će Franka Kolarić i Nika Vitković.

Naše učenice sudjeluju kao Školski tim
• Kategorija: 5. i 6. razred

Prijedlozi tema postera:

5. i 6. razred

1. Zarazne bolest ljeti – zarazne bolesti zimi

2. Kako vlastite odluke utječu na prijenos zaraznih bolesti

3. Najvažniji izumi u mikrobiologiji

Učenici će izrađivati poster.
Poster predstavlja rezultat istraživačkog rada na zadanu temu i radi se po uzoru na znanstvene postere. Sadržavat će uvodni dio, razradu teme, predstavljanje rezultata istraživanja i zaključak te priloge poput fotografija, dijagrama i sl. koji predstavljaju rezultate rada.

Elemente vrednovanja postera i video rad donosi Državno povjerenstvo i sastavni su dio propozicija za održavanje smotre Biosigurnost i biozaštita. Poster će biti primjeren uzrastu učenika i u skladu sa znanjima i vještima učenika.

Nakon postera izraditi će i videorad koji predstavlja snimku prezentiranja postera tj. izlaganje učenica na odabranu temu.

U radu sudjeluje četiri učenika 6. a i b razreda VII. OSNOVNE ŠKOLE VARAŽDIN dok će školu predstavljati jedan tim od dvije učenice kako je zadano u uputama.