Terenska nastava po Varaždinskoj županiji

Autor: Ljiljana Bzik, 19. 5. 2016.

Izvješće o TN po Varaždinskoj županiji

Mi, učenici 3. a i 3. b razreda, smo se u četvrtak 19.V. u 6:50 skupili pred školom.

Kada smo svi došli, krenuli smo prema Gornjem Knegincu gdje smo vidjeli kulu u kojoj je bio zatočen kralj Andrija II. Nakon toga smo krenuli u Jalkovec gdje smo vidjeli most iz rimskog doba. Onda smo krenuli u Šemovec i tamo smo vidjeli hidroelektranu. Dok smo razgledali hidroelektranu krenuli smo u Ludbreg. Tamo smo vidjeli centar svijeta i Crkvu Presvete Krvi Isusove. U Varaždinskim Toplicama nam je kustosica pokazala izvor ljekovite vode i iskopine, kada smo to vidjeli pokazala nam je muzej i kip božice Minerve. Nakon toga smo kroz Novi Marof išli u Belski Dol. Tamo smo vidjeli ribogojilište u kojim se uzgajaju pastrve, koje nam je teta pokazala. Kroz Ivanec smo išli prema Lepoglavi. U Lepoglavi smo najprije razgledali baroknu crkvu Bezgrešnog začeća Blažene Djevice Marije a zatim smo ručali. Na kraju smo krenuli u najljepši dvorac Trakošćan. U Trakošćanu smo se najprije malo poigrali, a zatim krenuli u dvorac. Dok smo došli pred dvorac, čekao nas je kustos koji nas je vodio i govorio nešto više o obitelji Drašković. Vidjeli smo knjižnicu, oklope, stare predmete.

Kada smo došli van svi smo se skupa poslikali i krenuli prema autobusu i dalje prema školi.

Tena Pejić III.b