Olimpijski dan

Autor: Blaženka Trogrlić, 18. 9. 2015.

10. rujna 2015. godine obilježili smo Olimpijski dan manjom pješačkom turom, a nakon toga uslijedio je sportski susret sa Osnovnom školom Trnovec.

Prvi školski sat održana je redovita nastava po rasporedu. Nakon prvoga sata učenici su krenuli na užinu. Zatim je formirana kolona pješaka u kojoj su sudjelovali svi učenici škole, od prvoga do osmoga razreda. Ruta kojom se pješačilo je sljedeća: Donji Kućan, Zelengajska ulica – Varaždinska ulica – Plitvička ulica – igralište NK Zelengaj – prijelaz preko potoka Čunice – izlaz na poljski put u Zbelavi – izlaz na glavnu cestu kod pružnog prijelaza na Zbelavi – Varaždinska ulica – škola.

Pješačenje je trajalo 1 sat. Nakon toga učenici od 1. do 4. razreda su otišli kućama, a ostali učenici su upućeni na tribine gdje su pljeskom dočekali sve učenike Osnovne škole Trnovec koji su pješice pristigli bodriti svoje ekipe na sportskom susretu.

Učenice petih razreda odigrale su graničar u kojem je pobijedila ekipa naše škole. Nakon toga odigrana je nogometna utakmica između učenika petih razreda. Pobijedila je ekipa OŠ Trnovec.

Između utakmica graničara i nogometa svoj atraktivan nastup izvela je aerobik skupina naše škole pod voditeljstvom učiteljice Branke Družinić.

Nakon odigranih utakmica učenici OŠ Trnovec pješice su otišli prema svojoj školi.

Utakmice su bile popraćene gromoglasnim navijanjem sa tribina te fer i sportskim ponašanjem.

Učitelji i učenici obiju škola iskazali su zadovoljstvo održavanjem ovakvog susreta.