VII. osnovna škola Varaždin

Sportski uspjesi

Autor: Blaženka Trogrlić, 24. 5. 2013.

Učenici naše škole ostvarili su mnogobrojne  uspjehe na različitim sportskim natjecanjima.

• Gradskoj ligi osnovnih škola u odbojci, županijskom  finalnom natjecanju iz odbojke
  • Erste plavoj ligi „Brže, više, jače“
  • Sportskim igrama mladih 2013.

Pogledajte detaljnije...

Gradska liga osnovnih škola u odbojci, županijsko finalno natjecanje iz odbojke

Tijekom mjeseca veljače održavana je gradska liga osnovnih škola iz natjecanja u odbojci. Ekipa učenica osvojila je treće mjesto dok je ekipa učenika osvojila prvo mjesto te tako izborila nastup na županijskom finalu koje se održalo u Osnovnoj školi Ludbreg. Naši učenici u skupini su pobijedili sve utakmice te izborili nastup u finalu. u Finalnoj utakmici izgubili smo tijesnim rezultatom od ekipe II. Osnovne škole Varaždin koja je izborila nastup na državnom finalu.

Erste plava liga „Brže, više, jače“

U sklopu velikog natjecanja Erste plava liga pod pokroviteljstvom Erste banke dana 06.svibnja održano je kvalifikacijsko natjecanje na atletskom stadionu Sloboda u Varaždinu za učenike trećih, četvrtih, petih i šestih razreda u više atletskih disciplina. Iz naše škole nastupilo je ukupno osam učenika u sljedećim kategorijama:

Lucija Labaš               5.a razred        skok u dalj i trčanje na 60 metara

Tea Vitković                5.a razred        skok u dalj i trčanje na 60 metara

Ivana Pakrac               6.a razred        skok u vis i trčanje na 60 metara

Vrbanić Igor               6.a razred        trčanje 60 metara i 600 metara

Mavriček Leon           6.a razred        skok u vis i trčanje na 60 metara

Luka Hanjš                 6.b razred        trčanje 60 metara i skok  u vis

Leon Šaško                 6.b razred        trčanje 60 metara i 600 metara

Habajec Elena            6.b razred        skok u vis

U izuzetno brojnoj konkurenciji od preko 400 učenika naši učenici postigli su odlične rezultate. Elena Habajec zauzela je treće mjesto u skoku u vis za učenice šestih razreda, dok je Leon Šaško zauzeo treće mjesto u trčanju na 60 metara te treće mjesto  trčanju na 600 metara za učenike šestih razreda. Medalje pobjednicima je uručila proslavljena hrvatska atletičarka Ivana Brkljačić. Najveći „gubitnik“ je sigurno naš učenik Luka Hanjš koji je zauzeo dva četvrta mjesta i to u kategoriji skoka u vis i trčanju na 60 metara za učenike šestih razreda. Čestitke našim učenicima!!

Sportske igre mladih 2013.

Ove godine u Splitu održavaju se 17. po redu sportske igre mladih kao jedan od najvećih sportskih događaja za učenike osnovnih i srednjih škola. U ponedjeljak 13. svibnja održane su kvalifikacijske igre za Varaždinsku županiju te su temeljem osvojenih prvih mjesta kvalificirane ekipe na finalno natjecanje u Split koje će se održati tijekom ovoga ljeta. Naši učenici nastupali su u igri graničara za učenike i učenice trećih i četvrtih razreda sa dvije ekipe, te u cageballu (nogometu u kavezu) za učenike sa tri ekipe. Jedna ekipa učenika ispala je u igri graničara u polufinalu, dok je druga ekipa u finalu pobijedila ekipu 6. Osnovne škole Varaždin i osvojila nastup na završnici sportskih igara mladih u Splitu. Dečki su ispali u polufinalu turnira u cageballu ali su se zato iskazali u ostalim natjecanjima. Naš učenik Teo Kopjar osvojio je pehar za najboljeg žonglera u Varaždinu postigavši rezultat od 178 udaraca loptom bez dodira s tlom, dok je drugi rezultat bio „samo“ 84. No i to nije sve nego je i Nikola Šipek pokazao da ima „top“ u nogama te je najjače udario loptu nogom i osvojio pehar za najjači udarac u Varaždinu!