Naša mala pošta

Autor: Blaženka Trogrlić, 20. 3. 2007.

Dana 04. prosinca 2006. ispred Društvenog doma okupili su se novinari, fotoreporteri, snimatelji i znatiželjni stanovnici ovih malih mjesta, ali i mnoge poznate osobe grada Varaždina.

Svi znamo kako je našim bakama i djedovima teško ići u Varaždin da uplate čekove i plate sve račune. To je bio samo jedan od razloga zašto je u Kučan Marofu otvorena naša mala pošta kojom se mogu služiti svi stanovnici Kučan Marofa, Kućan Gornjeg i Kučan Donjeg te Zbelave.
                Naravno, tu je bio varaždinski gradonačelnik Ivan Čehok, zatim župnik naše župe «Uskrsnuća Isusova» vlč. Karlo Koračević, gospodin Mijalić, član uprave Hrvatske pošte, Josip Jelenečki, predsjednik Kluba kolekcionara i Božidar Ister, izvršni direktor Hrvatske pošte, koji je prvi održao govor. Naime, on iznosi podatak da mjestaKučan Donji, Kučan Marof, Kučan Gornji i Zbelava imaju sada sveukupno 3600 stanovnika, a predviđanja su da će 2015. godine broj porasti na 4400.
Gospodin Josip Jelenečki predstavio je vlastiti poštanski žig i omotnicu poštanskog ureda s brojem 42212 Kučan Marof. Zatim je slijedio još jedan govor, sada onaj gospodina Mijalića koji je član Uprave Hrvatske pošte.
Svi znamo i naše školske "Orfiće" koji su nastupali na otvorenju pošte. Tu simpatičnu družinu koja je pridobila mnoge lijepe kritike, čine učenici viših razreda: Letizia Licheta, Gordana Korent, Petra Kovačić, Lea Kušćer, Tajana Cafuk, Ivan Novko, Dino Bzik, Renato Bogović i Lovro Kuhar.
Oni su tog dana izveli tri točke: instrumentalne izvedbe"Kanon" Jochana Pachelbela i "Čarobnu frulu" W.A. Mozarta te vokalno-instrumentalnu izvedbu "Ja sem Varaždinec" uz ples koji je na kraju  nasmijao mnoge posjetitelje. Naši mali izvođači dobili su veliki pljesak, ali i pohvale gospodina gradonačelnika čiji je govor slijedio odmah nakon izvedbe.
Njihova voditeljica, mentorica učiteljica glazbene kulture Mirjana Balošević nije mogla odoljeti izazovima prošlosti. Nisu baš prvi djelatnici pošte u našem kraju, ali uniforme datiraju iz 19. stoljeća: policajac-stražar, službenica pošte i poštar podsjećaju na likove iz filma „Poštar“ s poznatim glumcem „Kevinom Costnerom“.
Zatim je naravno slijedilo blagoslivljanje pošte i njezinih djelatnika koje je obavio naš vlč. Karlo Koračević. Potom je gradonačelnik Čehok otvorio poštu koja je smještena na 20 m² društvenog doma te poslao i prvo pismo iz našeg novog poštanskog ureda.
Stanovnicima je uz poštanski ured na raspolaganju dostupan i bankomat  Hrvatske poštanske banke koji je također otvoren ovom prigodom i koji će sigurno koristiti mnogima.

Priloženi dokumenti:
mini-posta2.jpg (70.83 KB)