Učenici 2.a i 2.b u Varaždinu

Autor: Ana Golubić, 12. 5. 2022.

Učenici 2.a i 2. b razreda su na terenskoj nastavi u Varaždinu posjetili kulturne ustanove.

11. svibnja 2022. učenici 2.a i 2.b razreda okupili su se pred školom i veselo krenuli prema željezničkoj stanici u Zbelavi gdje su se ukrcali na vlak do Varaždina. Najprije su posjetili gradsku knjižnicu i čitaonicu „Metel Ožegović“- odjel za djecu gdje ih je knjižničarka Snježana upoznala s prostorijama i načinom snalaženja u knjižnici. Dok su jedni učenici slušali zanimljive avanture likova ispisane na stranicama književnih djela, drugi su se odvažili stupiti pred kamere HRT-a.

Izvanučioničku nastavu nastavili su razgledavanjem HNK Varaždin pod vodstvom redateljice Ksenije Krečar, a zatim posjet obilježili fotografijom s poznatom glumicom Ljiljanom Bogojević. Nakon kratke okrijepe uz fontanu, krenuli su prema Entomološkom muzeju. Tamo su učenici „zasukali rukave“ i preuzeli uloge malih arheologa čiji je zadatak bio pronaći kosti ledenodobnog vunastog nosoroga Erike. Nakon uspješno odrađene radionice uz vodstvo muzejske pedagoginje Jelene Petković, razgledali su stalni postav „Svijet kukaca“.

Zatim su se uputili prema Gradskoj vijećnici Varaždin. Učenici su znatiželjno razgledali prostor zgrade stare 500 godina, a imali su čast biti i gosti gradonačelnika dr. sc. Nevena Bosilja koji im je osobno pokazao svoj radni kabinet.

Na kraju su se puni dojmova, novih znanja i spoznaja uputili prema željezničkom kolodvoru gdje su se upoznali sa zgradom, zanimanjima i mjestima gdje putnici ulaze te izlaze iz vlakova.

Srdačno se zahvaljujemo gospodinu gradonačelniku Bosilju na izdvojenom vremenu i ugodnom društvu u Gradskoj vijećnici, a dragim voditeljima navedenih kulturnih ustanova na zanimljivim radionicama!