Projekt Kult OFF-Kult ON

Autor: Jurica Hunjadi, 11. 6. 2021.

Ove školske godine učenice naše škole sudjelovale su u zanimljivom projekt  Kult OFF-KultON koji je okupio učenike Varaždinske županije.

Našu školu predstavljale su:Tea Vitez, Anja Žitnjak, Mia Golubić i Emi Bobek.Učenice su sudjelovale  u aktivnostima projekta KultOFF-KultON: Tradicijska kultura u online okruženju tijekom kojih su se okušale u zajedničkom osmišljavanju stihova na zadane teme , prema metodi collaborative poetry. Poticaj za nastajanje različitih književnih vrsta potražile su u usmenim i drugim pučkim lirskim pjesmama. Projekt je zamišljen u obliku radionica tijekom kojih nastaju različite književne vrste. Svaka nova radionica , svaki novi sastanak imao je drugu temu.  Simpatična voditeljica radionice  Julitte Janušić  srdačno ih je dočekala prije svake radionice i mjesta za strah i nervozu više nije bilo. Prvo im  je objasnila  tijek radionica, a zatim su se prepustile čarolijama riječi.Učenicama se među inim radionicama najviše svidjela radionica u kojoj su nastajale brojalice.Saznale su da su brojalice  nastale igrom riječi.Nakon toga su zajedno s učenicima ostalih škola  imale čast okušati se u stvaranju brojalice. Teme su bile vezane uz online školu i uz pandemiju korona virusa.

Evo par stihova iz brojalice o online nastavi:

1, 2, 3, ispred ekrana smo svi

Internet se ruši i od stresa hoću pući

Iz sobe zrak me guši

Pa me online zaguši

4, 5, 6, iz svega lako dobim 5

7, 8, 9, samo želim u krevet

Jedva čekam da završi škola

I da nema više tog bola

Naše su cure doista bile oduševljene. Stekle su divno iskustvo, dosta toga naučile, a usput se i zabavile.

Emi Bobek, 8.a