Povijest škole

Pučka škola u Zbelavi je osnovana nastojanjem matične škole u Biškupcu te samih mještana Kučana i Zbelave, davne 1926. godine, jer su djeca iz tih naselja, prije navedenoga datuma, polazila pučku školu u Biškupcu.

Škola je poslije drugog svjetskog rata preseljena u tadašnji zadružni dom u Donjem Kučanu, u kojem se nalazi i danas. U prvu generaciju upisano je 106 đaka, a tijekom razvoja škole brojka se penje do skoro pet stotina učenika, dok je danas polazi 251 učenik.

Škola je prvi put ozbiljnije nadograđena 1984. godine učionicama, a 2001. godine je dobila blagovaonicu.

Sljedeća velika nadogradnja odvijala se od 2006. do 2009. godine kada je ulaganjem Grada Varaždina i nadogradnjom još pet učionica i velike lijepe školsko-sportske dvorane škola pripremljena za rad u jednoj smjeni koji je započeo 2007./2008. školske godine.

Uređenje novog autobusnog stajališta 2022. za naše učenike putnike pridonijelo je većoj sigurnosti učenika.