Korisnik:
Lozinka:
Međužupanijski stručni skup Učeničkog zadrugarstva

15. ožujka 2013. godine u 15,00 sati na našoj će se školi održati mdđužupanijski stručni skup Učeničkog zadrugarstva pod pokroviteljstvom Agencije za odgoj i obrazovanje i Hrvatske udruge učeničkog zadrugarstva.

Svi zainteresirani pozvani su na ovaj zanimljiv skup na kojem će biti održane i praktične radionice.

Teme stručnog skupa:

1. Riječ predstavnika AZZO-a i HUUZ-a

2.Poticanje rada Učeničke zadruge „Pinklec“ kroz projekt „Poduzetnički impuls“ i suradnju s društvenom zajednicom – Ruža Levatić, ravnateljica VII. osnovne škole Varaždin

3.„Narodna nošnja u školi“ – predavanje prof. Ljerke Albus, kustosice etnografskog odjela Gradskog muzeja Varaždin,

4.„Tradicijsko lončarstvo sjeverozapadne Hrvatske“, predavanje i radionica, educirani gradski lončar grada Varaždina i djelatnik Gradskoga muzeja Varaždina, Jadranko Gjerek

5.„Motivi narodne nošnje u likovnom izrazu“ – radionica, Elizabeta Igrec, akademska slikarica i kustosica u varaždinskom muzeju, Galerija starih i novih majstora

6.„Ručni rad, vezenje“ – radionica, članice Udruge za očuvanje tradicijske kulturne baštine Kučana i Zbelave „Hajdina“

Državna smotra

Državna smotra Učeničkih zadruga

Naša se  Učenička  zadruga  "Pinklec" plasirala na  Državnu smotru koja nije bila natjecaljskog karaktera. Tri dana smo uživali u prekrasnoj Opatiji i izložbi zadruga iz cijele Hrvatske.

Smotra se održala u Opatiji pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti obrazovanja i sporta, Agencije za odgoj i obrazovanje, Hrvatske udruge učeničkog zadrugarstva i Hrvatske zajednice tehničke kulture od 6. studenoga do 8. studenoga 2011. godine.

I naša se  Učenička  zadruga  "Pinklec" plasirala na  Državnu smotru koja nije bila natjecaljskog karaktera. Tri dana smo uživali u prekrasnoj Opatiji i izložbi zadruga iz cijele Hrvatske.

IMG_0479.JPG (2.31 MB)
IMG_0487.JPG (1.92 MB)
IMG_0511.JPG (2.11 MB)
IMG_0480.JPG (1.82 MB)
PB080063.JPG (3.47 MB)
PB080064.JPG (3.51 MB)
IMG_0478.JPG (1.80 MB)
15. Međužupanijska smotra Učeničkih zadruga

20. svibnja 2011. Naša Učenička zadruga 'Pinklec' po prvi puta je prisustvovala na smotri na Učeničkih zadruga.

Odlučili smo da sekcija kačkanje predstavi svoj najvrijedniji uradak - veliki stolnjak od kačkanih radova na kojem su radili gotovo dvije godine.

Prisustvovali su naši zadrugari : Stella Perši, Petra Špoljarić, Ivan Bobek, Nives Benček i Dajana Bobek.

Osvojili smo izvrsno 3. mjesto sa 49,33 boda od ukupno mogućih 50 boda.

Prosudbeno povjerenstvo

Europski tjedan - "Učenici - mladi poduzetnici"

6. svibnja 2011. u sklopu obilježavanja Europskog tjedna - "Učenici - mladi poduzetnici", uz ostale učeničke zadruge, i mi smo se predstavili i u pravom poduzetničkom duhu prodavali naše proizvode.

Skupština Učeničke zadruge "Pinklec"

U utorak 8.veljače, 2011. godine u 17.00 održana je sjednica skupštine Učeničke zadruge Pinklec.

Skupštini su prisustvovali učenici, učitelji - voditelji sekcija, te vanjski suradnici zadruge.

Izvješće o radu sekcija u sklopu zadruge čitali pojedini učenici, nakon toga smo čuli nešto o finacijskom poslovanju zadruge te smo poslje izabrali članove Stručnog vijeća i Zadružnog odbora.

Počeci Učeničke zadruge

Potaknuti idejom ravnateljice gospođe Ruže Levatić, nekolicina učitelja (Karmela Ožinger i Julijana Petrina) osnovali su učeničku zadrugu.

Da bi ona mogla djelovati još šk. god. 2006./2007. osnovan je privremeni zadružni odbor 18. travnja 2007.  U početku su u učeničkoj zadruzi djelovale tri sekcije:

1. VEZILJE

2. KERAMIČARSKA GRUPA

3. ETNO-CVJEĆARSKA GRUPA

Danas su tu još i druge grupe: oslikavanje stakla, izrada nakita, izrada predmeta s vjerskim obilježjima i foto grupa.

Od ove školske godine u sklopu zadruge djeluju slijedeće sekcije:

1. MLADI CVJEĆARI

2. ESTETSKO OBLIKOVANJE UPORABNIH PREDMETA

3. IZRADA PRAKTIČNIH PREDMETA S PRIGODNIM VJERSKIM OBILJEŽJIMA

4. KAČKANJE

5. VEZILJE-ŠIVANJE

6. OSLIKAVANJE STAKLA

7. FOTO GRUPA

voditeljica zadruge:

Blaženka Trogrlić

Za više slika:

« Prosinac 2020 »

Cjelokupan raspored ucitelja.docx

Kriteriji ocjenjivanja

Kriterije ocjenjivanja možete pogledati na web stranici škole za svakog nastavnika u rubrici O školi - Djelatnici

Lista udžbenika

Satnica

Plan pisanih provjera

Vremenik natjecanja

Što mislite o školi za život?

Važni dokumenti
ZAKON-O-ODGOJU-I-OBRAZOVANJU-U-OSNOVNOJ-I-SREDNJOJ---KOLI.docx
Pravilnik o nacinima, postupcima i elementima vrednovanja ucenika u osnovnoj i srednjoj skoli.pdf
Kucni red skole.docx