Festival Dječjeg glazbenog stvaralaštva

Autor: Nika Mavriček, 24. 5. 2018.

Učenici članovi Orffovog ansambla „Orffići“ u četvrtak, 17. svibnja 2018. godine sudjelovali su na 3. festivalu dječjeg glazbenog stvaralaštva u Zagrebu. Orffići su se natjecali u kategoriji „Školska mjuza“ izvodeći skladbu „Osvajanje raja“ te osvojili 2. nagradu stručnog žirija.

Festival dječjeg glazbenog stvaralaštva za cilj ima poticanje i razvijanje kreativnosti, izražavanja i stvaralaštva kroz pjevanje, sviranje, glumu i ples, te promicanje glazbene kulture među mladima, razmjenu iskustava, uvažavanje različitosti i stvaranje temelja za buduće aktivno promicanje glazbene umjetnosti i kulture djece i mladih.
 Festival okuplja učenike osnovnih općeobrazovnih škola Republike Hrvatske te djecu od 6-15 godina starosti iz hrvatskih škola i zajednica iz inozemstva koji se ističu u glazbenim i glazbeno-scenskim izvannastavnim aktivnostima kao pojedinci ili kao dio skupine.

Natjecanje se održalo u Muzeju suvremene umjetnosti u Zagrebu, a učenici su u sklopu Festivala dan proveli u Zagrebu pripremajući se za nastup, družeći se s vršnjacima, glazbenim prijateljima, a organiziran je bio i obilazak Muzeja, radionica o autorskim djelima te kino projekcija filma „Jumanji“. U pratnji učenicima bile su ravnateljica škole Ruža Levatić i učiteljica glazbene kulture, voditeljica Orffića, Rosana Cepanec. Festival je održan pod pokroviteljstvom Zagrebačke županije, Grada Zagreba, Grada Dugog Sela, Školske knjige i Ministarstva znanosti i obrazovanja.

Orffići su s ponosom predstavljali Grad Varaždin i našu školu, a nastup na Festivalu  bio je novo, lijepo i korisno iskustvo te veliki poticaj za daljnji rad.