OBAVIJEST RODITELJIMA

Autor: Renata Beljšćak, 2. 9. 2020.

Poštovani roditelji/skrbnici, dragi učenici,

Počinje nova školska godina, drugačija od dosadašnjih i puna izazova i nepoznanica. Još od Domovinskog rata, obrazovni sustav se nije našao u ovakvoj situaciji, situaciji koja zahtijeva suradnju, pozornost i maksimalno pridržavanje propisanih uputa svih uključenih, od učenika i njihovih roditelja, preko učitelja do svih ostalih zaposlenika škole. Samo suradnjom i razumijevanjem možemo prevladati ovu situaciju bez presedana. Od presudne je važnosti da se svi pridržavamo propisanih mjera u borbi protiv bolesti COVID -19, te stoga apeliram na roditelje da detaljno pročitaju „Upute za sprječavanje i suzbijanje epidemije COVID -19 vezano za rad predškolskih ustanova, osnovnih i srednjih škola u školskoj godini 2020./2021.“ te da razgovaraju i upoznaju djecu s navedenim mjerama. Svi zaposlenici škole su detaljno upoznati sa svim propisanim epidemiološkim mjerama te će ih maksimalno provoditi.

Odgojno – obrazovni rad u školskoj godini 2020./2021. godini održavat će se u jednoj smjeni. Svaki razredni odjel će cijelu školsku godinu odraditi u jednoj, tzv. „matičnoj“ učionici. U tjelesnoj i zdravstvenoj kulturi, učenici će maksimalno koristiti vanjske prostore (sve dok vremenski uvjeti to dozvole). Izvannastavne aktivnosti, dodatna i dopunska nastava održavat će se u učionicama ili online (na daljinu), ovisno o uvjetima i broju učenika, a u dogovoru s predmetnim učiteljem. Jelovnik i rad školske kuhinje bit će prilagođen novim uvjetima te će se učenici hraniti u svojim matičnim učionicama. Kod dolaska u školu učenici su dužni pričekati u školskom dvorištu, na propisanom mjestu do kad ne dođe njihov red za ulazak u školsku zgradu. S hodogramom ulaska u školsku zgradu, kao i sa skraćenom verzijom uputa za učenike i roditelje, učenici će biti upoznati prvi dan nastave. Učenici 1. – 4. razreda nemaju obavezu nošenja maski, dok je za učenike  5. – 8. razreda nošenje maske obavezno. Sve aktivnosti koje škola provodi u skladu su s uputama HZJZ i MZO, te smo ih se svi dužni pridržavati.

Uz želje da uspješno startamo i ostanemo zdravi,

Srdačan pozdrav!

Ravnatelj:   Jurica Hunjadi