Korisnik:
Lozinka:

Terenska nastava osmih razreda

Srednja škola ‘Arboretum Opeka’ ugostila je osmaše iz VII.osnovne škole Varaždin.
Prekrasno sunčano jutro u Marčanu dočekalo je znatiželjne osmaše i njihove profesorice, Nikolinu Šipek Škrablin i Silviju Škerbić.

Goste je srdačno dočekala profesorica Ljerka Klarić koja ih je, 60- minutnom šetnjom arboretumom, upoznala s čarima našeg predivnog parka.

Profesorica je savršeno balasnirala između prošlosti , sadašnjosti i budućnosti ovog parka. Iako nije najidealnije godišnje doba za posjet ovom parku, profesorica Klarić odlično je učenicima dočarala svo bogatstvo parka. Nakon jednosatne šetnje i mnoštva korisnih informacija, profesorica je učenike dopratila do Srednje škole ‘Arboretum Opeka’. Osmašima je ovo bio prvi susret s ovom srednjom školom i očekivanja su bila velika.

Profesori spomenute srednje škole pobrinuli su se da nadmaše njihova očekivanja. Odmah na dolasku, učenici su se podijelili u dvije grupe. Dok su jedni u cvjećarskom praktikumu slušali korisne trikove i savjete profesorice Ane Ernoić Milošević, profesorica Mirjana Ivanković je s drugom grupom prošetala impozantim imanjem ove srednje škole. Učenici su imali priliku hraniti životinje i postavljati profesoricama pitanja, što su svakako i iskoristili. Za osmaše je u međuvremenu profesor Božidar Auker sa svojim učenicima pripremio izvrsne klipiće koji su planuli u sekunudi.

Site i sretne, u knjižnici srednje škole dočekali su ih profesori Jure Orlović i Miljenko Martinčević te pedagog škole Stjepan Koren. Oni su osmašima pripremili prezentaciju o srednjoj školi i Erasmus + projektu. Profesori i pedagog su učenike upoznali sa svim blagodatima zanimanja koja ova škola nudi a koja su, nažalost, sve manje popularna. Učenike je ugodno iznenadila informacija da Županija daje  mjesečne stipendije učenicima koji se odluče za poljoprivredna zanimanja.

Za kraj njihovog  boravka, profesorica Sanja Habek pripremila je radionicu na njemačkom jeziku ‘Schatzsuche’. Učenici su po prekrasnom okolišu tražili sakrivene poruke koje su ih na kraju odvele do ‘’blaga’’.

"Prvi put sam u Srednjoj školi ‘Arboretum Opeka’ i moram priznati da me oduševilo sve što ova škola nudi", ispričala je svojim domaćinima profesorica Nikolina Šipek Škrablin. Učenici su klimajući glavom potvrdili njezine riječi. Na samom odlasku pozitivnih dojmova nije nedostajalo. Bila je ovo uspješna suradnja dviju škola i jedan prekrasan dan u Marčanu.

DSC_0027.JPG (3.49 MB)
DSC_0034.JPG (3.45 MB)
DSC_0022.JPG (3.47 MB)
DSC_0036.JPG (3.60 MB)
DSC_0026.JPG (3.50 MB)
DSC_0042.JPG (3.70 MB)

objavio: Jaša Berger   datum: 24. 2. 2020.

« Prosinac 2020 »

Cjelokupan raspored ucitelja.docx

Kriteriji ocjenjivanja

Kriterije ocjenjivanja možete pogledati na web stranici škole za svakog nastavnika u rubrici O školi - Djelatnici

Lista udžbenika

Satnica

Plan pisanih provjera

Vremenik natjecanja

Što mislite o školi za život?

Važni dokumenti
ZAKON-O-ODGOJU-I-OBRAZOVANJU-U-OSNOVNOJ-I-SREDNJOJ---KOLI.docx
Pravilnik o nacinima, postupcima i elementima vrednovanja ucenika u osnovnoj i srednjoj skoli.pdf
Kucni red skole.docx