Večer matematike

Autor: Blaženka Trogrlić, 18. 11. 2019.

Poštovani roditelji i učenici,

zadovoljstvo nam je obavijestiti Vas da će se ove godine u našoj školi održati Večer matematike u organizaciji Hrvatskog matematičkog društva, uz potporu Ministarstva znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske i to u četvrtak, 5. prosinca 2019. s početkom u 18 sati.

Večer matematike je skup interaktivnih radionica koje potiču izgradnju pozitivnog stava učenika prema matematici. Sudjelovanje u zabavnim aktivnostima otkriva često zaboravljenu - zabavnu stranu matematike, stvara nove ideje o tome što matematika jest i čime se bavi te dokazuje da matematičke probleme, i bez da smo svjesni vlastitog talenta, svakodnevno svi uspješno rješavamo.

Cilj je popularizacija matematike te poticaj učenika za nastavak matematičkog obrazovanja.

Večer matematičke nalik je sajmu. Učenici sudjeluju zajedno sa svojim roditeljima. Sudionici obilaze „matematičke stanice“ i odabiru aktivnosti u kojima će sudjelovati. Materijali s detaljnim uputama o aktivnostima dostupni su na svakoj stanici, a „dežurni matematičar“ (profesor matematike i/ili učenik) pomoći će pri njihovoj provedbi.

Naime, pomoć roditelja u pojašnjavanju obrazovnih zadataka pozitivno utječe na dječja postignuća. Večer matematike potiče takvu interakciju te pomaže jednima i drugima da razumiju međusobne potrebe i izazove.

Stoga Vas pozivamo da se uključite i okušate u rješavanju zadataka!

Aktiv učiteljica matematike i informatike  VII. osnovne škole Varaždin

« Ožujak 2024 »